Przekonania są twórcami uczuć.

Przekonania są twórcami uczuć.

Powiedzmy, że jako małe dziecko niechcący stłukłeś ulubioną filiżankę mamy. Poczułeś lęk, że mama Cię zbije albo skrzyczy. Nawet jak mama na widok skorup filiżanki nie wybucha awanturą, a przytula Cię ze słowami:
 
– Nie płacz, głuptasie, ważne, że tobie nic się nie stało.
 
LĘK pozostał.
Twoje ciało zapisało to uczucie w swojej pamięci komórkowej. Komórki w ciele dzielą się i odnawiają w określonych odstępach czasu. Jeśli małe dziecko doświadcza określonego uczucia (strachu), w momencie podziału komórki, wtedy kolejna komórka która powstaje, rozwija więcej receptorów odbierających dane emocje. W tym przypadku jest to lęk. Jeżeli w dzieciństwie tego dziecka było jeszcze więcej sytuacji strachu, osoba staje się w życiu w pewnym stopniu uzależniona od tej emocji.
I tak na przykład, postanowienie świadome w życiu dorosłym, że ta osoba przestaje się bać podejmować decyzję, zmienić pracę, otworzyć się na związki i świadomie postanawia: jestem odważny/odważna, niekoniecznie zadziała.
 
Na płaszczyźnie fizycznej będziesz szukał nieświadomie sytuacji, których się będzie bał, ponieważ świadomość komórek szuka prowokujących sytuacji strachu do których jest przyzwyczajona. Przykładowo osoba postanawia zmienić pracę, bardzo mu zależy by zrealizować marzenie swojego serca. Wtedy może się uaktywnić świadomość komórek. Filtrują całą sytuację i osoba zaczyna odczuwać wielki strach. W wyniku czego odkłada zmianę pracy na „święte nigdy”.
 
Vianna Stibal, twórczyni Theta Healing® odkryła sposób, jak w bardzo krótkim czasie w stanie theta zmienić pamięć komórek. Wystarczy uświadomić sobie niechciane uczucia, połączyć ze Stwórcą Wszystkiego Co Istnieje, następnie wypowiedzieć w myślach:
 
– Wiem, jak żyć bez strachu przed zmianą.
 
– Wiem jak żyć, myśleć i działać odważnie.
 
Czasami uczucie nie zmienia się, nadal dominuje strach. Wówczas konieczna jest zmiana przekonań. O tym jak odkrywać przekonania dominujące w następnym wpisie.
Opinie na temat kursów Theta Healing®

Przeczytaj, co o nas piszą osoby, które uczestniczyły w szkoleniach lub warsztatach.