Nasza rzeczywistość zależy od przekonań.

Nasza rzeczywistość zależy od przekonań.

Postrzeganie rzeczywistości przypomina wyświetlany film w kinie. To, co widzimy na ekranie jest projekcją obrazu, który jest wyświetlany przez projektor. Również nasza rzeczywistość jest wirtualną projekcją. Światło wpada do oczu; tam przekształcane jest w sygnały elektryczne i wysyłane do środka widzenia w mózgu. Mózg na podstawie wspomnień tworzy znaczenie i buduje obraz. W ten sposób powstaje hologram – tak jak w filmie. Jak bardzo możemy pomylić postrzeganie rzeczywistości z prawdziwą rzeczywistością. Jak bardzo jesteśmy przywiązani do swoich projekcji niech świadczy przykład kowboja z Texasu. Otóż ten kowboj, pewnego razu oglądał western. Kiedy na ekranie kinowym pojawiła się scena zasadzki na kowbojów, nasz bohater nie wytrzymał i zaczął strzelać do ekranu.
 
Jak to się dzieje, że postrzeganą rzeczywistość przeżywamy w różny sposób?
Otóż szacuje się, że mózg w każdej sekundzie odbiera około 400 miliardów bitów informacji. Jednak tylko ok. dwa tysiące bitów postrzegane jest świadomie.
 
Jakie informacje odbiera mózg, zależy od przekonań. Podświadomość nie ocenia, czy twoje przekonania ci pomagają czy szkodzą, po prostu je realizuje. Richard Wiseman, psychiatra i badacz szczęścia, przeprowadził badania, aby wykazać, że sposób, w jaki patrzymy na życie, zależy od naszych przekonań. Zapraszał osoby, które mówiły o sobie, że są szczęśliwe i takie, które uznawały siebie za pechowców, do wywiadu przeprowadzanego w jego gabinecie. Przed każdym wywiadem, przed drzwiami gabinetu kładł banknot. Wynik był taki, że wszystkie osoby, które miały przekonanie, że mają szczęście w życiu, wchodziły do pokoju z banknotem i cieszyły się, że zawsze mają szczęście. U osoby, która ma program, że ma zawsze pecha, jej mózg nie zauważał informacji, że może znaleźć pieniądze i mogło nawet powodować zdenerwowanie, że przed gabinetem naukowca leżą papiery w charakterze śmieci. Na podobnej zasadzie działa efekt placebo.
 
Przekonania są filtrami, które decydują o tym jakie masz samopoczucie. Vianna Stibal, poprzez medytację w stanie theta, zauważyła, iż łatwo jest odkrywać nieświadome wzorce.
 
Jak z kopciuszka stać się księżniczka?
Jak z osoby niezaradnej stać się osobą sukcesu stać się osobą sukcesu, już w kolejnym wpisie.
Opinie na temat kursów Theta Healing®

Przeczytaj, co o nas piszą osoby, które uczestniczyły w szkoleniach lub warsztatach.