Podstawowe pojęcia o świecie duchowym.

Piszę do Ciebie list, ponieważ często padają pytania czym różni się duch od duszy, jak to jest ze świadomością i czym tak naprawdę jest myśl?

Wyobraź sobie świadomość i energię jako strumień, a mózg jako aparat posiadający zdolność fotografowania różnych sekcji tego strumienia. Tę fotografię nazwano pamięcią. Myśl jest „zamrożonym” momentem – pamięcią świadomości. Swój umysł budujesz z myśli. Poprzez bycie twórcą wzbogacasz to, co nazwano Umysłem Boga. Mózg ludzki jest biokomputerem. Aby działał, to ktoś go musi programować. Jak to mawiał Ramtha, to znaczy „Że ktoś musi być w domu.”.

Myśl jest hologramem. Aby ukazał się na płacie mózgowym i stworzył to, czego pragniesz, najbardziej dogodny jest stan theta. Zwróć uwagę, aby tą myśl nic nie zakłócało. Wtedy ta myśl zanurzona w polu energii otaczającej nasze ciało spowoduje, że cała ta energia zmieni się w cząsteczkę. Na stopniu podstawowym omawiałam to jako Efekt Obserwatora. Jak to się dzieje, że teraz Ci to przypominam? Ponieważ nie potrzebujesz więcej energii, nie musisz skakać z jednego roweru na robienie pompek, potrzebujesz tylko przetworzyć energię, którą już posiadasz i będziesz mieć cokolwiek zechcesz!

Aby tak się stało trzeba przekształcić hologramy. Kiedy to zrobisz jako Obserwator w stanie theta, twoje obecne problemy rozsypią się, twoje życie przybierze inną formę. To pierwsza bardzo dobra wiadomość.

Czym jest duch? „Tak naprawdę duch jest tym kim jesteś. Przed przyjściem na ten plan zdecydował się na określone zadania, tak zwaną Boską Misję. Do roku czasu testował, czy wybrane przez ciebie ciało odpowiada twoim zamiarom. Duch czeka, aż dziecko się rozwinie. Jeżeli dziecko ma szczęście i posiada wspaniałych rodziców, którzy nie ograniczają jego umysłu i pozwalają mu poznać otoczenie na własną rękę, wówczas mamy do czynienia z potencjalnym geniuszem. Jeżeli rodzice kontrolują środowisko, wtedy dziecko stanie się duplikatem matki, ojca czy opiekunki. Wszystko, co dziecko widzi, wącha, próbuje i czuje zostaje zalogowane w mózgu w postaci sieci neuronowej. Duch nie bierze w posiadanie ciała, dopóki nie uformują się sieci neuronowe. Duchowość pojawia się w pewnym okresie, kiedy wy jako Duch, zadecydujecie, by uaktywnić mózg. Ponieważ jesteście tutaj, by tworzyć rzeczywistość, pierwszym warunkiem, który trzeba spełnić, jest dokończenie spraw swojego poprzedniego życia.” – Ramtha, Kim jesteśmy naprawdę?

Ramtha nazywa duszę Księgą Życia w której została zapisana w formie mądrości cała podróż inwolucji i ewolucji. Inwolucja jest to podróż od punktu Zero do najpowolniejszej częstotliwości i największej gęstości. Ewolucja to podróż z powrotem „do domu”, wyniesienie się ponad świadomość o najniższych częstotliwościach do najwyższego poziomu świadomości – punktu Zero. Zrozumienie tego nazwane jest oświeceniem. Reasumując: na początku byliśmy tylko świadomością i energią, które są wszystkim, co istnieje. To znaczy, że jesteśmy świadomą percepcją, która jest Duchem. To także znaczy, że jako podróżniczka/podróżnik z duszą – świadomość i energia z jej kronikarzem (duszą) żyłaś/żyłeś wiele razy, inkarnując w różnych ciałach.

Jak to się dzieje, że w naszych początkach byliśmy wszystkim a przyszliśmy tutaj do tej gęstości, gdzie dominuje strach i problemy – jaki to miało cel? Rozwinięcie umysłu, ponieważ umysł jest sumą wszystkiego, w wyniku odkrywania tego co nieznane. Umysł zatem jest nagrodą za nasze życie i rozwój naszego umysłu jest naszą misją.

Przyjemnego rozwoju, gdziekolwiek jesteś.

Opinie na temat kursów Theta Healing®

Przeczytaj, co o nas piszą osoby, które uczestniczyły w szkoleniach lub warsztatach.